Farby Zeme 25.-27.4.2017

2017 – Téma: les

V tieto dni na našej škole uvidíte žiakov, ktorí si symbolicky obliekajú farebné kontrasty objavujúce sa v prírode. Pondelok 24. 4. 2017 sa niesol v znamení modrej a žltej farby, ktoré nám v prírode pripomínajú vodu a oheň. Nech sa páči, nahliadnite do našej galérie a pozrite sa ako sa žiaci popasovali s prvým farebným dňom. (Mgr. J. Lastičová)

žltý deň

Zeleno- béžovo-hnedý, oranžový deň
25. 4. 2017
Zelenú vidíme v našej prírode takmer všade. Sú však miesta, kde táto farba chýba a nahrádza ju piesok.
V tento deň sa naši žiaci popasovali s kombináciou farieb, ktorá nakoniec vyznela naozaj zaujímavo.
(Mgr. J. Lastičová)

zeleno-žltý

26. apríl 2017 sa niesol v znamení DŇA a NOCI. Podarilo sa nám triedy a chodby našej školy zaplniť bielou
a čiernou? Fotografie aj v tomto prípade povedia viac ako slová…… (Mgr. J. Lastičová/Sisa Škombárová)

Deň Zeme by mal byť 365 dní v roku.
K tomuto názoru prišli deti z ŠKD, keď sa dozvedeli, aká je naša Zem krehká a zraniteľná. Pani Ing. Hofericová nám pri príležitosti Dňa Zeme porozprávala, ako ľudia svojim správaním poškodzujú životné prostredie a aké je veľmi dôležité Zem chrániť. Dozvedeli sme sa, že voda, vzduch, príroda a všetko okolo nás nevyhnutné pre život, nie je nevyčerpateľné. Preto je našou povinnosťou toto všetko chrániť a zachovať pre ďalšie generácie. Tak sme neváhali , vyšli sme na školské ihrisko , aby sme vyzbierali všetky odpadky a prispeli k zveľadeniu životného prostredia.

deň Zeme v ŠKD

(Mgr. G. Vrabcová/K. Smeets-Škvarková)

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.