D. Kubín 24.-28.11.2014

V dňoch 24.-28.11. 2014 sa naša škola premenila na domov a školu pre spolužiakov z Poľska a Maďarska, ktorí prišli so svojimi pedagógmi z Gimnazjum Nr 5 w Przemysl (Poľsko) a Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium (Maďarsko). Stretnutie sa uskutočnilo v rámci projektu Erasmus+, v ktorom sa tieto 3 školy zaviazali spolupracovať počas obdobia troch rokov 2014-2017. Ide o tematický projekt z oblasti prírodných vied pod názvom Our digital science lab (Naše digitálne vedecké laboratórium). Počas tejto prvej mobility, ktorá začala práve v našej škole, sa žiaci zúčastnili otvorených hodín z oblasti využitia alternatívnych zdrojov energií a ekológie. Nnvštívili malú vodnú elektráreň v D. Kubíne, pozreli si využitie solárnej energie v domácnosti, priehradný múr a vodnú elektráreň na Oravskej priehrade, čističku odpadových vôd v Námestove ale aj Oravský hrad a mesto Dolný Kubín. Zástupcov privítal aj primátor mesta Mgr. Roman Matejov. K projektu bude čoskoro vytvorená www prezentácia, na ktorej bude priebežne publikované info z jeho priebehu. Projekt bude pokračovať ďalšimi aktivitami a mobilitami medzi partnerskými školami. Chcem sa poďakovať žiakom 4.G a triednej Mgr. Anne Šochovej, ktorá je zároveň koordinátorka projektu v našej škole, za prípravu bohatého odborného i sprievodného programu, prípravu dobrôt i za voľný čas, ktorý pre to obetovali. Za pomoc ďakujem aj Mgr. K. Podobovej, Mgr. A. Šaligovej, Mgr. M. Šaligovej, PaedDr. B. Orolímovej, Mgr. R. Černému, Mgr. A. Laštíkovej, rodine Jackulíkovej, p. Okálovi(priehradný múr), p. Kavuliakovi (malá vodná elektráreň), p. Samčíkovej (Oravský hrad), p. Dieškovi (prezentácia solárnych systémov a alternatívnych zdrojov), p. Vráblovi (výroba propagačných materiálov) a ďalším kolegom a priateľom, ktorí akokoľvek pomohli. Projekt prispeje k rozšireniu obzoru pre našich aj zahraničných žiakov, učiteľov, uplatnenie vedomostí a jazykových zručností, vzniku nových priateľstiev i spoznaniu kultúr a národov.

fotografie z mobility na stránkach našej školy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.